E-PALENIE A ZDROWIE

W dymie tytoniowym znajduje się około 4000 związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze. Ich działanie jest szkodliwe nie tylko dla samych palaczy, ale również dla otoczenia, szczególnie dzieci, które przebywają w pomieszczeniach, gdzie występuje dym tytoniowy. Nazywamy to „paleniem biernym”.

W trakcie e-palenia nie występuje proces spalania, czyli nie powstają substancje smoliste ani trujący dym tytoniowy, tak jak w przypadku tradycyjnego palenia papierosów, a jedynie wytwarza się aromatyczna mgiełka – mieszanka e-liquidu i powietrza. Użytkownik e-papierosa nie wdycha kilku tysięcy szkodliwych i często rakotwórczych związków chemicznych znajdujących się w dymie tytoniowym, jaki wydziela się podczas palenia tradycyjnych papierosów. Wiele badań potwierdza fakt, że e-palenie jest  mniej szkodliwą od palenia tradycyjnego formą dostarczania nikotyny do organizmu.

Print Friendly, PDF & Email

E-PALENIE A WALKA Z NAŁOGIEM

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie wyklucza możliwości, że e-papieros jest skuteczny na etapie odstawiania nikotyny. Choć nie ma na ten temat jeszcze zalecanych przez nią oficjalnych badań klinicznych, które potwierdziłyby ten fakt w 100%, niewątpliwie może być to Twój pierwszy krok do rzucenia palenia. Odpowiednie dawkowanie ilości nikotyny zawartej w e-liquidach powoduje zmniejszenie występowania zjawiska „głodu nikotynowego”, a w efekcie może spowodować całkowite zaprzestanie palenia. Przy odpowiedniej motywacji i silnej woli, możesz wygrać walkę z nałogiem.

Print Friendly, PDF & Email

E-PALENIE A HIGIENA

Czy masz już dość zapachu dymu tytoniowego, osadzającego się na włosach, ubraniach, dywanach czy zasłonach? A może przeszkadza on Twoim bliskim? Aromatyczna mgiełka powstająca podczas e-palenia nie pozostawia charakterystycznych dla palonego tytoniu woni, które przeszkadzają bardzo wielu osobom. Przechodząc na e-palenie wyeliminujesz nieprzyjemne tytoniowe zapachy.

Print Friendly, PDF & Email

E-PALENIE A RÓŻNORODNOŚĆ

E-palenie otwiera nowe możliwości wyboru. E-liquidy VIVO Premium zostały skomponowane w oparciu o preferencje konsumentów. Dzięki szerokiej gamie produktów VIVO możesz dobrać swój ulubiony kolor i kształt e-papierosa, by potem zająć się tym, co najprzyjemniejsze, czyli wyborem idealnego smaku z pośród ponad 30 aromatów!

Żaden z tradycyjnych produktów tytoniowych nie oferuje tak wielu możliwości.

Print Friendly, PDF & Email

E-PALENIE A OTOCZENIE

Palenie tradycyjnych papierosów już dawno przestało być modne, a palacze są dziś wręcz piętnowani przez obowiązujące prawo i otoczenie. E-palenie w większości miejsc publicznych nie jest objęte zakazem palenia. Poczuj się swobodnie i rób to, na co masz ochotę, bez narażania się na nieprzychylne spojrzenia.

Print Friendly, PDF & Email

E-PALENIE A OSZCZĘDZANIE

Zastanawiałeś się kiedyś, ile wydajesz na palenie? Przypuśćmy, że kupujesz jedną paczkę papierosów dziennie i płacisz za nią około 14 złotych. Tygodniowo wydajesz na papierosy prawie 100 złotych, miesięcznie więcej niż  400 złotych, a rocznie powyżej 5000 złotych! Przyznasz, że to spora suma.

Koszt e-papierosa z wybranym aromatem to mniej niż 50 złotych, a cały zestaw wystarcza na pierwszy tydzień e-palenia. Posiadając e-papierosa, dokupujesz tylko kolejne wkłady, których koszt nie przekracza 9 złotych za 10 ml e-liquidu, dzięki czemu Twoje wydatki na palenie mogą się zmniejszyć nawet o 90%.

 

E-palenie się opłaca – z e-papierosami VIVO oszczędzasz ponad 4000 złotych! Co zrobisz z oszczędnościami? To zależy od Ciebie!

 

Wydatki na papierosy

(cena 1 paczki – ok. 14 złotych)

Oszczędność Wydatki na e-papierosy

(cena e-liquidu – 8,90 złotych za 10 ml)

14 złotych 12 złotych dziennie 1,78 złotych
98 złotych 86 złotych tygodniowo 12 złotych
420 złotych 367 złotych miesięcznie 53 złote
5110 złotych 4460 złotych rocznie 650 złotych
Print Friendly, PDF & Email

Czy wszystkie elementy e-papierosów VIVO objęte są gwarancją i w jakim terminie od czasu zakupu można reklamować poszczególne komponenty?

Z uwagi na różny czas eksploatacji poszczególnych elementów papierosów elektronicznych marki VIVO elementy różnią się również okresem objętym gwarancją.

Udzielamy 12 miesięcy gwarancji na ładowarki USB, ładowarki samochodowe, oraz adaptery sieciowe. Baterie e-papierosów VIVO objęte są 3 miesięcznym okresem gwarancyjnym natomiast, clearomizery oraz grzałki VIVO są elementami wymiennymi, które ulegają zużyciu, dlatego nie są objęte okresem gwarancyjnym.

Aby zareklamować produkty marki Vivo należy zwrócić się do sprzedawcy, u którego został zakupiony produkt. Sprzedawcy należy przekazać produkt z akcesoriami (kompletny zestaw), dowód zakupu a także pisemny opis usterki. Sprzedawca rozpocznie procedurę reklamacyjną w imieniu klienta.

Print Friendly, PDF & Email

W jaki sposób należy poprawnie uzupełniać e-liquid w e-papierosach VIVO?

Odpowiadając na to pytanie należy zacząć od rozróżnienia clearomizerów VIVO w zależności od systemu grzewczego w jaki zostały wyposażone. W ofercie dostępne są clearomizery z górną grzałką oraz te wyposażone w system dolnej grzałki – z jęz. ang. – „bottom coil”.

Instrukcja uzupełniania liquidu w clearomizerach z systemem grzewczym z użyciem górnej grzałki QUICK i CRISTAL.

Aby napełnić  clearomizer należy odkręcić ustnik, wlać e-liquid  w  szczelinę pomiędzy obudową a grzałką, uważając by nie wlać liquidu do wylotu grzałki. Starannie dokręcić ustnik do korpusu clearomizera.

Instrukcja uzupełniania liquidu w clearomizerach z systemem grzewczym z użyciem dolnej grzałki VISION, SMART, TOWER, TITAN.

Aby napełnić  clearomizer należy odkręcić podstawę, obrócić ustnikiem w dół i wlać e-liquid  w  szczelinę pomiędzy obudową a centralnym kanałem powietrznym. Starannie dokręcić podstawę do korpusu clearomizera.

Print Friendly, PDF & Email

W jaki sposób wymienia się grzałkę w clearomizerach marki Vivo?

Odpowiadając na to pytanie należy zacząć od rozróżnienia clearomizerów VIVO w zależności od systemu grzewczego w jaki zostały wyposażone. W ofercie dostępne są clearomizery z górną grzałką nierozbieralne, clearomizery z górną grzałką  rozbieralne oraz te wyposażone w system dolnej grzałki – z jęz. ang. – „bottom coil” rozbieralne.

Instrukcja wymiany grzałki w clearomizerze QUICK

Clearomizer Vivo Quick jest nierozbieralny – gdy się zużyje należy go wymienić na nowy.

<strong >Instrukcja wymiany grzałki w clearomizerze CRISTAL

Aby wymienić grzałkę należy odkręcić podstawę cleromizera ( w przypadku napełnionego liquidem cleromizera należy go wcześniej opróżnić). Następnie przytrzymując podstawę, należy chwycić dwoma palcami za trzpień grzałki i delikatnie przekręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Umieścić nową grzałkę w miejsce zużytej, dokładnie dokręcając. Dokręcić podstawę do clearomizera.

Instrukcja wymiany grzałki w clearomizerze SMART, VISION, TITAN, TOWER

Aby wymienić grzałkę należy odkręcić podstawę cleromizera ( w przypadku napełnionego liquidem cleromizera należy uważać by ustnik clearomizera był skierowany do dołu, zapobiegnie to rozlaniu się liquidu). Następnie przytrzymując podstawę, należy chwycić dwoma palcami za trzpień grzałki i delikatnie przekręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Umieścić nową grzałkę w miejsce zużytej, dokładnie dokręcając. Dokręcić podstawę do clearomizera.

Print Friendly, PDF & Email

Jak długo należy ładować baterię VIVO?

Czas ładowania baterii uzależniony jest od jej pojemności. Baterie o większej pojemności wymagają dłuższego czasu ładowania. Czas ładowania nie jest uzależniony od rodzaju baterii (klasyczna, ULTRA, iTouch)

1. Bateria VIVO 650 mAh – 2-2,5 godziny

2. Bateria VIVO 900 mAh – 3 – 3,5 godziny

3. Bateria VIVO 1100 mAh – 3,5-4 godzin

Print Friendly, PDF & Email

Czy po zakupie e-papierosa występuje konieczność ładowania baterii w wyjątkowy sposób?

Zarówno baterie w zestawach, jak i te zakupione osobno są fabrycznie w pełni naładowane.

Po pierwszym pełnym rozładowaniu należy ładować baterię ok. 4 godzin, pozwoli to wydłużenie czasu pracy baterii i optymalne wykorzystanie jej pojemności.

Print Friendly, PDF & Email

Czy można doładowywać baterię, kiedy nie jest ona w pełni rozładowana?

Tak, po pierwszym pełnym cyklu ładowaniu, baterię VIVO można doładowywać niezależnie od stopnia rozładowania. Działanie takie nie wpływa na żywotność baterii.

Print Friendly, PDF & Email

E-papieros - jak używać

Przed uruchomieniem sprawdź dokładnie, czy wszystkie części Twojego e-papierosa VIVO są odpowiednio dokręcone. Następnie uzupełnij clearomizer e-papierosa e-liquidem. Ponownie sprawdź dokręcenie wszystkich elementów. Przy pierwszym uzupełnieniu clearomizera e-liquidem, odczekaj ok. 1-2 minut a następnie lekko potrząśnij e-papierosem, żeby e-liquid VIVO PREMIUM dokładnie przeniknął do grzałki i nie nastąpiło jej przepalenie w wyniku pracy „na sucho”.

E-papieros VIVO uruchamiamy pięciokrotnie, szybko naciskając przycisk, który znajduje się na górnej części baterii. Na chwilę przed każdym zaciągnięciem wciskamy ten sam przycisk oraz trzymamy go wciśniętego przez cały czas jak się zaciągamy. Po zaciągnięciu się zwalniamy przycisk na baterii.

Cały czas kontrolujemy ilość płynu w clearomizerze. W przypadku jego braku clearomizer należy niezwłocznie uzupełnić e-liquidem. Jeśli odczujemy, gryzący i nieprzyjemny smak oznacza to, że płyn właśnie się skończył.

Uwaga! Zaciąganie się e-papierosem przy braku e-liquidu, lub przy małej jego ilości w zbiorniczku może spowodować przepalenie grzałki lub uszkodzenie clearomizera.

Print Friendly, PDF & Email

Masz jakieś pytania ?

Jeśli masz jakiekolwiek do nas pytania odnośnie e-palenia zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Print Friendly, PDF & Email